Допомога населеннюДопомога населенню

рівність. Ще здавна повелося, що переважна частка будь-яких ресурсів та тотальна влада належали чоловікам. Жінки, як правило, займали нижчу ланку суспільства, тому опинялися у залежному становищі та вимушено приймали позицію жертви. Навіть століття потому мало що змінилося у цій ситуації. Чоловіки і досі як завуальовано, так і відкрито користуються своїм превілейованим станом та не цураються насильства над жінками. Більш того, саме жертву звинувачують у провокаціях чи наклепі, тому жінки практично не розголошують про випадки насильства, тим паче не звертаються за допомогою. Таким чином суспільство створює сприятливі умови для процвітання насильства, залишаючи кривдників безкарними. Більш того, гендерно зумовлене насильство вже настільки укорінилося в буденному житті людей, що ані жінки, ані чоловіки, які саме чинять насильство, не помічають його проявів у своїй поведінці.

Благодійна організація “Благодійний фонд “МИРНЕ НЕБО ХАРКОВА” запускає проєкт “Розправ крила”. Проект спрямований на зменшення випадків прояву гендерно зумовленого насильства у сучасному суспільстві.

Від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) в Україні страждають, переважно, жінки. Кожна п'ята (21%) з них - старша 60 років. У віці 25-59 років цей відсоток складає 67%, у віці 18-24 роки – 8%. Але, як свідчить статистика, одна й та сама жінка може переживати декілька форм насильства. Чоловіки в Україні також страждають від ГЗН: у 5 випадках зі 100. Загалом бракує даних про проблеми, пов’язані з ГЗН утім навіть наявні показники свідчать про значне поширення інцидентів насильства в Україні й демонструють тенденцію до їх зростання: 2018 рік 115’000 скарг і повідомлень про домашнє насильство 2019 році їх кількість зросла майже на чверть,  2020 році – на 50%. Майже 80% із них було подано жінками; переважна більшість жертв постраждала від повторних випадків насильства з боку своїх колишніх або теперішніх інтимних партнерів. Конфлікт на Сході Україні загострив проблеми з ГЗН, збільшивши кількість випадків жорстокого насильства. Жінки та дівчата вважають, що піддаються підвищеному ризику на пунктах пропуску в'їзду-виїзду та через вищу військову присутність у окремих житлових районах.

Головна мета проєкту: надати якісну психосоціальну, моральну, юридичну та економічну допомогу жінкам, які стали жертвами насильства з боку чоловіків, задля формування у них вольових якостей таких, як рішучість, самостійність, комунікабельність, впевненість у собі та стійкість; а також провести реабілітаційні заходи задля поліпшення емоційного стану жінок. У межах проєкту ми плануємо відкрити психосоціальні реабілітаційні центри для жінок. В наших центрах кожна жінка може знайти підтримку, дружнє плече та кваліфіковану психологічну допомогу, відволіктися від тяжкої буденності, відчути власну привабливість, цінність та гідність, поділитися наболілимі під супроводом соціального педагога створити нову модель власного життя, без кривдників, та страху.

Заходи проєкту:

1. Впровадження жіночого дня у Неділю в психосоціальних центрах

2. Відкриття двох суто жіночих психосоціальних центрів

3. Проведення реабілітаційних заходів для покращення психоемоційного стану бенефіціарів: фітнес, заняттяз йоги, арт-терапія, створення карти бажань, арт-коучинг тощо

4. Проведення курсів з домашньої економіки

5. Організація групових занять та індивідуальних консультацій з психологом

6. Організація індивідуальних занять з соціальним педагогом

7. Проведення менторських зустрічей

8. Допомога жінкам в отриманні юридичних консультацій

Слідкуйте за нами

в соцмережах

Ми будемо продовжувати своє діло до перемоги —  і після неї. Долучайтеся до нашого діла, врятуйте тих, хто вам не байдужий!

Як можна

допомогти?

Ми продовжуватимемо своє діло до перемоги і після неї. Долучайтесь до нашого фонду, врятуймо разом тих, хто без нас не впорається!
Стати партнером
Ми налагоджуємо партнерства з усім світом. Розглянемо усі пропозиції та поділимося запитами.
Контакти
Задонатити напряму
Копіюйте найбiльш зручні для вас наші реквізити, щоб допомогти гривнею, євро або доларом.
Відкрити реквізити
Стати одним з нас
Телефонуй нам сьогодні, якщо маєш ресурс, яким хочеш поділитися. Дякуємо за твою активність!
Приєднатися