Допомога населеннюДопомога населенню

5 квітня 2022 року ООН визнала Україну найбільш замінованою країною Європи. За різними оцінками, процес повного розмінування займе від 7 до 15 років.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої актуальності. У 2014 році зачистки потребувало близько 16 тисяч квадратних кілометрів земель Луганської та Донецької областей. Нині, за попередніми оцінками, йдеться вже про 80 тисяч квадратних кілометрів території України.

Мета проєкту «БЕЗПЕЧНА ЗЕМЛЯ» – створення багатопрофільної структури соціально орієнтованого розмінування сільськогосподарських угідь, щоб люди мали можливість безпечно підготувати землі для їх використання. Для цього необхідне повне очищення господарств від всіх металевих та вибухонебезпечних предметів: мін, снарядів, уламків бомб тощо.

Для цієї роботи планується залучення колишніх військовослужбовців, які з різних причин не можуть виконувати бойові завдання. Це дасть їм змогу пришвидшити етап соціалізації та продовжити забезпечувати свої сім’ї.

Даний проєкт передбачає відкриття філіалів у Харкові, Запоріжжі та Дніпрі, щоб охопити якомога більшу територію для розмінування на трьох основних напрямках: північ, захід та південь. Також цей проєкт передбачає розробку унікальних технічних засобів, котрі пришвидшать пошук і маркування небезпечних ділянок на сільськогосподарських угіддях.

Вже зараз підрозділи Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших структур, щоденно, ризикуючи життям, здійснюють операції з розмінування звільнених територій. Проте, основна робота почнеться після повного виведення російських військ з території України.

Наявними методами процес пошуку вибухонебезпечних залишків та розмінування всіх українських земель може зайняти 8-10 років. Також необхідно залучити велику кількість спеціалістів з усього світу. Будь-яке рішення, яке дозволить прискорити, убезпечити чи автоматизувати цей процес буде рахуватись як перспективне завдання, яке буде вимагати застосування сучасних технічних рішень.

Основним із пріоритетних напрямків по розмінуванню безперечно є сільськогосподарські землі, оскільки сільське господарство на сьогодні є флагманом державної економіки.

Етапи проєкту

Безпечна земля

1. Збір інформації:

- процес розмінування регулюється законодавством України та передбачає обов'язкову сертифікацію;

- збір технічних вимог до уніформи саперів, обладнання, транспорту;

- кількість квадратних кілометрів землі в Харківській області, що потребує розмінування.

2. Організація приватного оператора розмінування:

Планується отримання необхідних сертифікатів для проведення наступних видів діяльності:

- нетехнічне обстеження;

- технічне обстеження;

- розмінування вручну;

- розмінування з використанням машин і механізмів;

3. Закупівля необхідного обладнання:

- орієнтовна вартість одного міношукача складає 3500 €;

- орієнтовна вартість одного апарату для виявлення авіаційних бомб та снарядів становить 10700 €;

- вартість одного транспортного засобу для пошуку та маркування вибухонебезпечних предметів становить 1817740 грн.;

- уніформа одного сапера може коштувати 5500 доларів.

3. Модернізація спеціальних пристроїв:

- розробка та впровадження моторизованого міношукача для пришвидшення, полегшення та організації більшої безпеки на етапі пошуку та маркування небезпечних ділянок на сільськогосподарських угіддях.

4. Ризики та робота з ними:

Ризик артобстрілу може призвести до пошкодження складу пристроїв, тому закуплене обладнання зберігатиметься у різних районах міста.

5. Проміжний контроль:

- акт виконаних робіт і використаних матеріалів, фото- та відео фіксація кожної виконаної роботи з подальшим зберіганням на Google-Диску;

- бланк психологічної або юридичної допомоги (ми фіксуємо ПІБ, паспортні данні кожної людини, яка отримує допомогу).

Слідкуйте за нами

в соціальних мережах

Ми будемо продовжувати свою справу та після неї. Долучайтесь до нас

Як можна

допомогти?

Ми продовжуватимемо своє діло до перемоги і після неї. Долучайтесь до нашого фонду, врятуймо разом тих, хто без нас не впорається!
Стати партнером
Ми налагоджуємо партнерства з усім світом. Розглянемо усі пропозиції та поділимося запитами.
Контакти
Задонатити напряму
Копіюйте найбiльш зручні для вас наші реквізити, щоб допомогти гривнею, євро або доларом.
Відкрити реквізити
Стати одним з нас
Телефонуй нам сьогодні, якщо маєш ресурс, яким хочеш поділитися. Дякуємо за твою активність!
Приєднатися