Допомога тваринам

Актуальні програми допомоги тваринам від БО Мирне небо Харкова

Допомога тваринам на території Харкова та Харківської області

Кількість тварин, які потребують допомоги в Харкові та Харківській області, є значною. Коли почалося повномасштабне вторгнення, люди, які залишали свої домівки, не мали можливості взяти своїх улюбленців з собою. Дехто відпустив своїх пухнастих друзів на волю, інші передали їх друзям та сусідам, сподіваючись, що ці люди подбають про них, а деякі просто залишили тварин. Велика кількість колишніх домашніх тварин стали безпритульними. Багато з них — агресивні та хворі. Тварини збираються у зграї і можуть бути досить небезпечними для людей. Вони потребують нашої допомоги та підтримки. Вони голодні, самотні і налякані, особливо ті, що живуть поблизу лінії фронту або на деокупованих територіях.

Благодійний фонд «Мирне небо Харкова» надає широкий спектр проєктів, спрямованих на порятунок тварин. Першим пріоритетом є забезпечення тварин їжею. Люди намагаються годувати безпритульних собак і котів своєю їжею, але це не є здоровим раціоном для тварин. Вони страждають від нестачі вітамінів і мінералів, що впливає на їхнє фізичне здоров'я. Хвора тварина може розносити небезпечні хвороби. Крім того, неконтрольоване розмноження погіршує існуючі проблеми, оскільки майже неможливо визначити точну кількість тварин і тому ми не можемо надати кваліфіковану допомогу залишеним тваринам у повному обсязі. Банально може не вистачати їжі та медикаментів. Ми працюємо над вирішенням проблеми безпритульних тварин від самого початку повномасштабного вторгнення і встигли допомогти багатьом, але попереду ще багато роботи.

Напрям роботи

Орієнтовна кількість безпритульних тварин у Харківській області перевищує 20 000. Ми працюємо в Харківській, Дергачівській, Балаклійській, Ізюмській та Куп'янській громадах. Для вирішення цієї проблеми благодійний фонд «Мирне небо Харкова» розробив та впровадив велику програму під назвою «Допомога тваринам». 

Ця програма включає три основні напрями:

Проект «Ветеринарна допомога»

Надання ветеринарних послуг тваринам під професійним наглядом:

- виїзд спеціального транспорту зі спеціалістами на місце надання допомоги;

- діагностика тварин; 

- вакцинація проти сказу та інших інфекційних хвороб;

- стерилізація (за необхідності);

- чіпування та обробка (за необхідності);

- реєстрація в електронній базі Animal-id.net (за необхідності);

- надання лікування на місці (заходи боротьби із зовнішніми та внутрішніми паразитами, використання антибіотиків тощо);

- транспортування тварин до стаціонарних ветеринарних клінік у складних випадках;

- відлов бездомних тварин;

- повернення до середовища існування або до притулків (якщо можливо).

Проект «Корм та ветеринарні препарати»

Ми надаємо повний комплект корму та пріоритетних ветеринарних препаратів:

- сухий та вологий корм для котів та собак, з урахуванням (за можливості) віку та розміру тварин, а також сумісності корму від різних виробників та брендів;

- пріоритетні ветеринарні препарати, які можна використовувати без залучення ветеринарів, а саме препарати від зовнішніх та внутрішніх паразитів.

Як допомогти тваринам

Кожен може приєднатися до нашої Програми допомоги тваринам у різний спосіб. Це може бути фінансова підтримка програми. Ви можете пожертвувати будь-яку зручну суму через банківський переказ або готівкою нашій організації. Або це може бути надання медикаментів чи корму. 

Ми запрошуємо волонтерів, а також великі організації взяти участь та мінімізувати цю кризу в регіоні. 

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв'яжіться з нами. Пам’ятайте, що для людей тварини — це частина їхнього світу, але для тварин люди — це весь їхній світ.